Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (NP POP II)

Informácia o projekte:

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán operačného programu Ľudské zdroje pre prioritnú os Vzdelávanie schválilo národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“.

Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum.

Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania  v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

Spolu do 900 materských, základných a stredných škôl budú môcť nastúpiť pedagogickí asistenti, školskí špeciálni pedagógovia, školskí psychológovia a sociálni pedagógovia (2 500 pedagogických a odborných zamestnancov) už od začiatku nového školského roka 2020/2021.

Výzva na zapojenie sa materských škôl, základných škôl a stredných škôl do národného projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“

Metodicko-pedagogické centrum vyhlasuje Výzvu na zapojenie sa do národného projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (PoP II.).

Výzva je určená materským, základným a stredným školám na celom území Slovenskej republiky. Prihlasovanie začína 5. júna 2020. Výzva je otvorená do 15. júla 2020.

Školy sa do projektu prihlasujú prostredníctvom:
 

  1. prihlasovacieho formulára
  2. motivačného listu
  3. štatistickým výkazom podľa typu školy (Výkaz Škol 1-01 o materskej škole / Výkaz Škol 3-01 o základnej škole/Výkaz Škol 4-01 o základnej škole pre žiakov so ŠVVP /Výkaz Škol 2-01 o strednej škole).

Stránky projektu: Domovská stránka projektu POP IIPrihlasovací formulár – materské školyPrihlasovací formulár – základné školyPrihlasovací formulár – stredné školyPrílohy a dokumentácia projektu: Súborvyzva_na_zapojenie_sa_skol_do_np_pop_ii_0.docxSúborpriloha_1_k_vyzve_np_pop_ii.docxSúborpriloha_2_k_vyzve_np_pop_ii.docx

Zdroj: https://mpc-edu.sk/narodny-projekt-pomahajuce-profesie-v-edukacii-deti-a-ziakov-ii-np-pop-ii

cppsnina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.