Digitálny svet pre každého

Na Slovensku sa zvyšuje počet ľudí, ktorí majú základné skúsenosti s používaním digitálnych technológií, rastie podiel užívateľov internetu aj intenzita jeho používania. Napriek tomu existujú v spoločnosti výrazné rozdiely označované ako digitálna priepasť, v ktorej sa ocitajú ľudia zo sociálne a ekonomicky znevýhodneného prostredia.

Nadácia Orange sa rozhodla, že prispeje k znižovaniu digitálnej nerovnosti, a to otvorením nového grantového programu Digitálny svet pre každého.

V Nadácií Orange si uvedomujú, že prístup k digitálnym médiám a digitálna gramotnosť sú nevyhnutné pre náš každodenný život. Napriek tomu, nie každý z nás má tu možnosť byť súčasťou digitálneho sveta, a to buď kvôli obmedzenému alebo žiadnemu prístupu k digitálnym technológiám či nedostatkom potrebných zručností.

Cieľom pilotného grantového programu Digitálny svet pre každého je rozvíjať digitálnu gramotnosť zraniteľných skupín v riziku sociálneho vylúčenia a chudoby, uľahčiť im život v digitálnej dobe a v neposlednom rade znížiť digitálnu priepasť na Slovenku.

V programe budú podporené projekty mimovládnych neziskových organizácií zamerané na dve oblasti:

  • rozvoj digitálnej gramotnosti zraniteľných skupín s limitovaným prístupom k technológiám,
  • budovanie personálnych kapacít mimovládnych organizácií pracujúcich so zraniteľnými skupinami.

Na nový grantový program bola vyčlenená celková sumu 100 000 EUR. Na jeden projekt je možné získať grant v max. výške 5 000 EUR.

Viac informácií nájdete vo výzve na webe.

Projekty je možné predkladať do 15. júna 2021.
Výsledky grantového programu budú vyhlásené 6. júla 2021.

Zdroj: https://www.nadaciaorange.sk/sk/digitalna-gramotnost/digitalny-svet-pre-kazdeho?fbclid=IwAR0eVed769jKFD9gwF_o_io0FhSqtnwnoEOzW2mGW23DYOyPifBKEvln4ek

cppsnina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.