Nová metodika poskytovania RP

V nadväznosti na novelu zákona č. 336/2015 Z. z. o podpore najmenej rozvinutých okresov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov z 1. novembra 2021 vstúpila do platnosti nová Metodika poskytovania, monitorovania a hodnotenia regionálneho príspevku plánu rozvoja najmenej rozvinutého okresu podľa zákona č. 336/2015 Z. z. o podpore najmenej rozvinutých okresov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „metodika“).

Nová metodika obsahuje:

  • postup predkladania a hodnotenia žiadostí o poskytnutie regionálneho príspevku,
  • postup poskytovania regionálneho príspevku,
  • monitorovanie merateľných ukazovateľov poskytnutého regionálneho príspevku,
  • hodnotenie plnenia plánu rozvoja a
  • vzory základných dokumentov k poskytovaniu regionálneho príspevku (napr. výzvu na predkladanie žiadosti o poskytnutie regionálneho príspevku, žiadosť o poskytnutie regionálneho príspevku na projekt, hodnotiaci hárok člena riadiaceho výboru pre posudzovanie žiadosti).

Novú metodiku nájdete na tomto webovom sídle  v sekcii dokumenty v časti „Metodické usmernenia“ alebo TU

Zdroj: https://www.nro.vicepremier.gov.sk/aktuality/nova-metodika-poskytovania-regionalneho-prispevku-ucinna-od-28-03-2022/index.html

cppsnina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.